LAJME

SHËNDETI MENDOR TE NJERIU I SOTËM

Sot pika kryesore për të gjithë njerzimin është : “Mënyra e funksionimit e shëndetin mendor të njeriut “ I kemi…

1 week ago

LAJMI I FUNDIT/ Putini i befasuar nga rezistenca ukrainase, ndryshon planet e luftës, ja çfarë synon tani

Qëllimet e vendosura nga Presidenti rus Vladimir Putin në fillimin e pushtimit rus duket se janë zbutur gjatë rrjedhës së…

3 months ago

Teuta Selimi nuk njeh moshë, shfaqet tërheqëse nga Dubai

Duket se Dubai është destinacioni i preferuar nga të gjithë VIP-at shqiptar. E fundit që ‘iku’ drejt këtij vendi brilant…

4 months ago

FOTO/ Ukraina njofton se ka eliminuar edhe një gjeneral major rus në Mariupol

Batalioni Azov në Mariupol pretendon se ka vr*arë një tjetër gjeneral major rus në luftimet që po vazhdojnë të zhvillohen…

4 months ago

NATO po përgatitet/ Nis 30 mijë trupa, 200 avionë, 50 anije në kufi me Rusinë

NATO ka dërguar dhjetëra mijëra trupa, duke përfshirë Marinsat Mbretërorë britanikë, një aeroplanmbajtëse, një destrojer dhe një nëndetëse sulmi me…

4 months ago

LAJMI I FUNDIT/ Forcat Ajrore të Ukrainës ekzekutojnë tërsisht Brigadën 37 ruse

Sipas të dhënave të fundit nga fronti verior në Ukrainë në ballafaqim në veri të Kiev, Brigada e 37 e…

4 months ago

Brukseli me paralajmërim të fuqishëm nëse Serbia përkrah Rusinë

Zyrtarët e Bashkimit Europian vazhdojnë t’ia mbushin mendjen Serbisë që të respektojë politikën e jashtme të BE-së për sanksionet kundër…

4 months ago

Putini po ‘rrëmben’ aeroplanët irlandezë me ligjin e ri që bllokon avionët e huaj në Rusi

Putin ka miratuar një ligj të ri për të mbajtur avionët e huaj në Rusi, duke bllokuar sanksionet që thonë…

4 months ago

Ai parashikoi ‘fundin e historisë’ dhe tani po shpall fundin e Putinit: Jam në Ballkan dhe Rusia tashmë po shkon drejt humbjes së plotë

Putini nuk do t’i mbijetojë humbjes së ushtrisë së tij. Çfarë ka për të ofruar ai më pas kur të…

4 months ago

Ukrainasit publikojnë një video të re, tanku rus ‘zhduket’ pas një shpërthimi

Forcat ukrainase kanë publikuar një video të re të shkatërrimit të një tanku rus. Video tregon një tank që zhduket…

4 months ago