LAJME

Vritet në Ukrainë gazetarja 24 vjeçare e Fox News

Një gazetare ukrainase e cila punonte me Fox News mbeti e vrarë në periferi të Kievit të hënën. Oleksandra Kuvshinova,…

2 months ago

Senatori amerikan i shkruan 5-shes së BE-së: Njiheni pavarësinë e Kosovës

Senatori Ritchie Torres, i cili po bën fushatë që Kosova të jetë në gjendje të anëtarësohet në Bashkimin Evropian dhe…

2 months ago

Ish-shefi i Forcave Ajrore Britanike thotë se Iufta bërthamore nuk është më e paimagjinueshme, jemi disa hapa larg

“Iufta bërthamore nuk është më e paimagjinueshme dhe armatimet atomike mund të përdoren, ndërsa agresioni rus në Ukrainë vijon ende”.…

2 months ago

Joe Biden nënshkruan projektligjin që i siguron 13.6 miliardë dollarë Ukrainës

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, ka dhënë një tjetër lajm të madh për Ukrainën. Përmes një…

2 months ago

Presidentja Osmani duhet t’ia ndalojë Putinit hyrjen në komunën e Drenasit dhe Skenderajt

Opinionistja e njohur Kimete Berisha ka ironizuar me presidenten Osmani duke thënë se kjo e fundit “duhet t’ia ndalojë Putinit…

2 months ago

Mes bombave e plumbave Zelensky vizitohet nga tre kryeministra evropianë, publikohet videoja

Kryeministrat e Republikës Çeke, Polonisë dhe Sllovenisë, kanë arritur të martën, 15 mars, në Kiev, për të treguar mbështetje për…

2 months ago

Lajm i mirë jepet/ Mund të jetë arritur një marrëveshje, dalin detajet se çfarë mund të ketë ndodhur

Kanë ardhur sinjale pozitive nga delegacioni i Ukrainës dhe ai rus lidhur me bisdedimet që tani po zhvillohen virtualisht. Leonid…

3 months ago

Türpërohet üshtria e Putin/ Ja si kanë përfunduar tänket ruse në Ukrainë

Shtabi i Përgjithshëm i Forcave të Ar matosura të Ukrainës, ka publikuar pamje të reja se si po e pëson…

3 months ago

Jepet alarmi i kuq: Çështje kohe para se Rusia të sülmojë këtë shtet…

Zyrtarët ukrainas thonë se të paktën 35 persona u v ranë dhe 134 të tjerë u pla gosën sot nga…

3 months ago

Paralajmërimi nga Pentagon, lajm aspak i mirë për Ukrainën

Sekretari i shtypit i Pentagonit, John Kirby, deklaroi sot se Rusia duket se po zgjeron objektivin e saj pas një…

3 months ago